Yerli Düşünce Derneği Kurban Bereketini Bu Yıl da Kırgızistan’a Taşıdı

Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi kardeşlerini unutmayan Yerli Düşünce Derneği, ihtiyaç sahipleriyle hayırseverleri bu bayramda da dost ve kardeş ülke Kırgızistan’da buluşturdu.

Geçtiğimiz yıllarda Çad ve Kamerun'un kuzey doğusundaki Marioau'da gerçekleştirilen kurban bağışı organizasyonu, bu yıl da ata toprağı olan Kırgızistan’da gerçekleştirildi.

Kırgızistan'da, Türkiye Mezunlar Derneği (Egemendik Derneği) ile birlikte gerçekleştirilen organizasyon, Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Dernek Yönetim Kurulu Üyesive Cumhurbaşkanlığı Uzmanı Fatih Topaktaş'ın gözetiminde vekâlet veren hissedarların adına kurbanları tek tek, isimlerini okuyarak gerçekleştirildi. Kırgızistan'ın sekiz farklı bölgesinde gerçekleştirilen organizasyonda dağıtılan kurban etleri; yetimlerin, engelli çocukların ve ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü ve duasını aldı.

“Bu Tür Organizasyonlar Dayanışma veYardımlaşmaya Vesile Olmakta”

Organizasyona bağış yapan Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Yerli Düşünce Derneği ile kurban bağışı yapan kardeşlerimiz, kurban ibadetlerini Türk-İslam coğrafyasındaki beldelerde yerine getirerek, hiç görmedikleri kardeşleri ile dayanışma, yardımlaşma gibi ulvi duyguların yoğun bir şekilde taşınıp hissedilmesine vesile olmaktadırlar. Bu vesile, Rabbimizin Kur’an'da ‘İnnemel mû'minûne ihvetun' emrine de katılıp iman ile birlikte tasdik etmiş olurken, aynı anda Cenab-ı Hakk'ın bütün insanlara sunduğu nimetlerden de tüm kullarının yararlanmasına vesile oluyorlar.” dedi.

“Tüm İslam Âleminin Kurban Bayramını Kutluyorum”

Topçu, “İslami şartları yerine getirerek, kardeşliğimizin pekişmesinde büyük önemi olan, hem maddi hem manevi vacip ibadetimizin gereğini Türk-İslam coğrafyası olan Çad, Kamerun ve bu yılda ata yurdumuz Kırgızistan'da yerine getiren, bu vesileyle Türk insanının kardeşleri ile ilgili duygu ve düşüncelerini kurban vesilesi ile onlara ulaşmasında köprü olan Yerli Düşünce Derneği Başkanı Metin Gündoğdu ve yönetimine, şahsım ve bağış yapan halkımız adına çok teşekkür ediyorum. Bu vesileyle tüm İslam âleminin idrak etmekte olduğumuz Kurban Bayramı’nı kutluyor, Allah için yapılan bu ibadet hürmetine medeniyet coğrafyamızda masum, mağdur, mazlum olan kardeşlerimizin de barışa, güvenliğe, refah ve özgürlüğe kavuşmasını Rabbimden diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yerli Düşünce Derneği’nin her yıl bir kurban organizasyonu düzenlemeyi kendi içinde bir gelenek hâline getirdiklerinin altını çizen Dernek Genel Başkanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, tüm Müslüman âleminin Kurban Bayramı’nı kutladığını belirterek, "Bu yılki kurban organizasyonumuz Kırgızistan'da yapıldı. Türkiye'de vekâlet veren hissedarların adına kurbanları tek tek, isimlerini okuyarak kestik. Bağışlayanlara çok teşekkür ediyorum. Allah kabul etsin." şeklinde konuştu.

Yerli Düşünce Derneği'nin kurban organizasyonuna destek veren Türkiye Mezunlar Derneği’nin yöneticilerine de teşekkür eden Gündoğdu'ya, aynı zamanda teşekkür plaketi verildi.
 


Facebook
Twitter
  • BİZE ULAŞIN

  • Mustafa Kemal Mah. 2128. Sok. No: 13/3 Çankaya / Ankara

  • 0312 285 71 71

  • 0312 285 71 72

  • yerlidusuncedernegi06@gmail.com

www.teknovizyon.net/
YukariCik