Yerli Düşünce Derneği’nden Çad’a Kurban Organizasyonu

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 63. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, kurbanını Yerli Düşünce Derneği’nin organize ettiği Çad’ın Gora bölgesindeki bulunan Amboko kampına bağışladı.

2017 yılının vekâlet yoluyla kurban kesim ve dağıtım organizasyonunu düzenleyen Yerli Düşünce Derneği, kurban bereketini Çad’a taşıyor.

Yoksulluğun hüküm sürdüğü Çad'da hayırseverlerin bağışlarıyla insanların yüzünü bir nebze de olsa güldürmeyi amaçlayan Yerli Düşünce Derneği, Orta Afrika Cumhuriyeti’ndeki zulümden kaçıp Çad’a sığınan mülteciler için büyük çapta bir kurban bağışı kampanyası düzenledi.

Organizasyona katılım sağlayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’nun, kurban bağışını Çad’a göndermesine neden olan etkenin Yerli Düşünce Derneği’ne mensup olan Çadlı öğrencilerin, Çad’da kurban organizasyonu düzenlenmesine yönelik talepleri olduğu belirtilirken bu kampanyanın bu talep doğrultusunda gerçekleştiği bildirildi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, gerçekleştirilen organizasyonun önemine değinerek, “Kurban, yaratana kulluğumuzu ve takvamızı gösteren vacip bir ibadet olup maddi ve manevi yönü vardır. Yerli Düşünce Derneği, medeniyet coğrafyamızda çok önemli faaliyetler yapmaktadır. Yerli Düşünce’nin medeniyet coğrafyamızda yaptığı bu faaliyetlerle Allahü teâlâ hazretlerinin ayeti ile bizi kardeş yaptığı insanları görmeden, tanımadan onlara elimizi uzatıp kardeşliğimizin gereğini kurban vesilesi ile yapmış oluyoruz.” şeklinde konuştu.

Türk Milleti Diğergâmlığı ile Bilinir

Tüm medeniyet coğrafyasının bu organizasyona destek vermesi gerektiğini vurgulayan Topçu, “Ümmetin bir tamamı; Kürt’ü, Türkmen’i, Arap’ı kardeştir. Ümmetin içerisinde adı Türk olan büyük Türk milleti ‘diğergâmlığı’ ile bilinir. Kilometrelerce uzakta Çad’da, bir kampta yaşayan muhtaç kardeşlerimize kurban vesilesiyle diğergâmlığızı taşımış olan Yerli Düşünce Derneği’nin Sayın Genel Başkanı Metin Gündoğdu Bey’e ve emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Yerli Düşünce, bu ibadetlerimizin yerine getirilmesinde ihtiyaç sahibi olan kardeşlerimize buluşmasında aracılık ediyor, önemli bir hizmette bulunuyor.” ifadelerinde bulundu. Topçu, açıklamaların ardından bağış makbuzunu imzaladı.

Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı ve Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Cumhurbaşkanlığı Uzmanı Fatih Topaktaş ve Dr. Temel Taşkın’ın katılım sağlayacağı organizasyonda aynı zamanda Yerli Düşünce Derneği’ni Çad temsilci Ayşe Abdullah ve Amir Amir Zakaria yer alacak. AK Parti Ordu Milletvekili ve Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı Metin Gündoğdu, 1999’dan itibaren Çad’a giden ilk milletvekili olarak da dikkat çekiyor.

Yerli Düşünce Sessiz Kalmadı

Aşırı kuraklık, terör ve mülteci akını nedeniyle Çad’da yaşanan insani drama sesiz kalmayan Yerli Düşünce Derneği, açlıkla mücadele eden insanlara Türk halkının vekâleti olan kurban etlerini ulaştırmak için büyük çaba gösteriyor. Gerçekleştirilen organizasyona ilgi büyük olurken; kurban alımı, kesimi ve dağıtımı sırasında tamamen dini vecibeler yerine gelecek şekilde hareket edilmekte. Çad’ın Gora bölgesindeki Amboko, kampında gerçekleştirilecek olan kurban kesimi bayram süresi boyunca devam edecek. Kurban kesim işlemleri Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu’nun gözetiminde yapılacak.


Facebook
Twitter
  • BİZE ULAŞIN

  • Mustafa Kemal Mah. 2128. Sok. No: 13/3 Çankaya / Ankara

  • 0312 285 71 71

  • 0312 285 71 72

  • yerlidusuncedernegi06@gmail.com

www.teknovizyon.net/
YukariCik